Joomla visitor tracking and live stats

 

Abonet Systems

optymalizacja zamówień, zarządzanie siecią aptek

 

Właścicielom, managerom, kierownikom aptek oferujemy szereg produktów informatycznych wspomagających aptekę w następujących sprawach:

  • codzienne zamówienia apteki
  • elektroniczna komunikacja z hurtowniami
  • optymalizacja magazynów w sieci aptek
  • podgląd na sprzedaże i magazyny w aptekach
  • wyłapywanie leków zalegających w aptekach
  • generowanie zamówień przedstawicielskich, producenckich - analiza sprzedaży, prognoza wielkości zamówienia
  • obsługa ODMÓW WIF, GIF - wymogi ustawy z lipca 2015 roku

 

Opis działania systemu

Abonet Systems zajmuje się obsługą elektronicznej wymiany danych w branży farmaceutycznej. System Abonet jest siecią aptek i hurtowni farmaceutycznych organizowaną i administrowaną przez niezależnego operatora - spółkę Abonet Systems. Abonet Systems oferuje wyspecjalizowany pakiet oprogramowania wspomagający zarządzanie apteką indywidualną oraz sieciami aptek.  Racjonalizacja procesu zamówień z użyciem pakietu Kieszeń 5 pomaga obni­żyć koszty zakupów i niższymi cenami dla pacjentów wyróżniać się spośród licznej konkurencji. W sieci aptek system rozwiązuje także bardzo wiele problemów związanych z wzajemną optymalizacją magazynów aptek w grupie.

System realizuje udostępnianie przez hurtownie farmaceutyczne ofert ogólnych, indywidualnych i specjalnych oraz wysyłanie, odbieranie zamówień, odbiór list braków i faktur pomiędzy aptekami i hurtowniami farmaceutycznymi. Elektroniczny obieg informacji daje bardzo istotne oszczędności - finansowe oraz czasu, a przy tym unikalny sposób tworzenia zamówień pozwala na minimalizowanie ryzyka wystąpienia błędów w zamówieniach. Każda hurtownia działa w systemie używając serwera Abonet Systems, a apteki używając programu Kieszeń 5. Dodatkowy serwer działa u operatora. Wymiana danych w systemie oparta jest o indeks hurtowni pobierany z aktualnej oferty hurtowni.

 

Historia organizacji - doświadczenie i niezależność

Spółka Abonet Systems to wynik zaangażowania, wytrwałości i pasji. Początki firmy to idea, która zrodziła się ponad 20 lat temu u pracowników Politechniki Wrocławskiej. Młodzi informatycy w wolnych chwilach opracowywali przyszłościowy, wizjonerski projekt nowoczesnego systemu elektronicznej wymiany danych dla rynku farmaceutycznego. I tak, dzisiaj system Abonet i pionierski produkt program Kieszeń 5 dla aptek - spełniają oczekiwania swoich użytkowników i w bezpośrednich konsultacjach z farmaceutami, których stawiamy w roli równorzędnego partnera, są stale rozwijane. Wielkim atutem spółki są ludzie - rzetelni profesjonaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, dzięki którym sprostamy wszelkim wymaganiom.